• 04.11.2021(štvrtok) - Deň materských škôl

• Deň materských škôl

Deti môžu prísť do materskej školy v kostýmoch, maskách, veselo. V tento deň si môžu deti priniesť jednu obľúbenú hračku. Pripravili sme pre deti program, oslávime náš deň!

• Príchod detí do MŠ - v utorok 02.11.2021

• Začíname v MŠ v utorok 02.10.2021

V materskej škole čakáme všetky deti, zo všetkých tried, usmiate a hlavne zdravé, bez žiadnych

príznakov - únava, bolesť hlavy, tela, teplota, nádcha, kašeľ, bolesť brucha, vracanie, hnačka...

Rodičia si najneskôr do pondelka 01.11.2021 do 16.00 hod. nahlásia stravu v jedálni.

V tiedach je nutné odovzdať nové, aktualizované vyhlásenie o bezpríznakovosti podpísané zákonným zástupcom, ktorý zodpovedá za dieťa a privedie dieťa zdravé. Tešíme sa na Vás!

Vyhlásenie o bezpríznakovosti:

• Hudobné vystúpenie SIMSALALA

• V materskej škole nás navštívi SIMSALALA - hudobné vystúpenie pre deti.

Vystúpenie sa uskutoční 04.10.2021 (pondelok) o 9.30 hodine.

Rodičia si môžu objednať bábiku Simsalalku za 13,-eur a CD s detskými pesničkami za 8,-eur.

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Oznamujeme zákonným zástupcom, že 14.09.2021 (utorok) o 16.00 hod. sa bude konať v školskej jedálni Rodičovské združenie. Účasť nutná! Ďakujeme

• Prvý deň v MŠ

• - pred príchodom do MŠ je treba mať prihlásenú stravu v školskej jedálni u pani Ofčarovičovej, 0911782186.

- príchod do MŠ je do 8:30 hod. následne sa MŠ uzamyká z bezpečnostných dôvodov a priestory sa dezinfikujú.

- deti sú od 6:30 hod. v jednej triede a o 7:30 hod. sa rozdelia do tried Lienok, Včielok, Mravčekov.

- do priestorov MŠ ráno vstupuje s dieťaťom jeden zákonný zástupca, pre dieťa tiež prichádza na obed, alebo popoludní jeden zakonný zástupca.

- pri vstupe si zákonný zástupca dezinfikuje ruky a nezabudne na prekrytie horných dýchacích ciest a prvý deň prinesie, alebo v MŠ vypíše vyhlásenie o bezpríznakovosti. https://www.minedu.sk/data/att/20488.docx

- v budove MŠ sa zákonný zástupca zdržiava čo najkratšiu dobu, na chodbe pri skrinkách maximálne tri dospelé osoby,

- prosíme, aby zákonní zástupcovia nenosili deťom do skrinky vaky, hračky, jedlo, nápoje.

Materská škola Studienka vychádzajúc z platnej legislatívy, Covid automatu scváleního vládou SR 10.08.2021 a Vyhláškami ÚVZ SR zverejnenými 12.08.2021, ponúka prehľad opatrení v školskom roku 2021/2022.

Materská škola sa riadi Školským semaforom https://www.minedu.sk/data/att/20618.pdf , ktorý zverejnilo MŠVVaŠ 17.8. 2021, ten je koncipovaný ako výstražný systém a zohľadňuje aktuálnu epidemiologickú situáciu v materskej škole. Je zadefinovaný v troch úrovniach.

- Deti MŠ sa netestujú!

- Deti MŠ majú výnimku z povinnosti nosenia rúška!

-Dospelé osoby nachádzajúce sa v priestoroch MŠ dodržiavajú  hygienicko- epidemiologické opatrenia - prekrytie horných dýchacích ciest v súlade s aktuálne platnými opatrniami ÚVZ SR, dodržiavanie odstupov, dezinfekciu rúk.

- Pri nástupe do MŠ a po každom prerušení dochádzky do MŠ v trvaní 3 dní, rodič predkladá písomné Vyhlásenie o bezpríznakovosti, pri dlhšej neprítomnosti predloží potvrdenie od lekára.

- Vstup cudzím osobám do priestorov MŠ je možný len s výnimkou potvrdenou zástupkyňou riaditeľa pre MŠ a písomným vyhlásením o bezpríznakovosti návštevníka školy.

- Pri príchode do MŠ prosíme využívať hlavný vchod.

- Na komunikáciu externých osôb s MŠ (zástupkyňou, učiteľkami) prosíme využívať dištančnú formu komunikácie (e-mail, písomne, telefonicky).

- V prípade, že je u dieťaťa podozrenie na ochorenie Covid-19, alebo je u dieťaťa potvrdené ochorenie Covid - 19, rodič bezodkladne informuje zástupkyňu riaditeľa, učiteľku.

• Milí rodičia a deti!

• ZAČIATOK ŠKOLSKÉHO ROKA 2021/2022

OZNAM

Materská škola Studienka oznamuje rodičom budúcich prvákov, že začiatok školského roka 2021/2022 je 02.09.2021 o 9.00 hod. Deti treba priviesť o 8.45 hod. pred vchod do materskej školy a odtiaľ spoločne budú odchádzať do základnej školy. Prosíme rodičov, aby si zobrali rúško, nakoľko pôjdu s deťmi do triedy. Deti si zoberú školskú tašku, prezuvky, vrecúška.

Rodčia detí, ktoré budú navštevovať materskú školu privedú deti do materskej školy do 8.30 hod. Stravu je potrebné mať už nahlásenú v školskej jedálni. Vstup do materskej školy je povolený jednému zákonnému zástupcovi s použitím dezinfekcie a s rúškom. Deti si prinesú prezuvky, pyžamo, náhradné oblečenie. Ďalšie informácie Vám poskytnú pani učiteľky v triede. Tešime sa na Vás!